אודות סולגרין

הסיפור שלנו

סולגרין שואפת לשנות את האופן שבו אנחנו צורכים חשמל על ידי הפקת חשמל דרך אנרגיה ירוקה מתחדשת המועילה לסביבה, מעודדת חדשנות טכנולוגית, מצמצמת פליטות וחומרים מסוכנים, שומרת על משאבים טבעיים ויוצרת הזדמנויות כלכליות חדשות.
העולם השכיל להבין את החשיבות של האנרגיה הירוקה לכדור שלנו, סולגרין שואפת להביא את המהפכה הירוקה למדינת ישראל השמשית ולנצל את המשאב החשוב הזה לצרכיה ולעתידה.

פרופיל החברה

סולגרין הינה חברת אנרגיה מתחדשת (IPP) ציבורית המתמחה, בייזום, פיתוח, הקמה וניהול התפעול של מתקני חשמל על בסיס אנרגיות מתחדשות. לחברה צוות ניהולי ותיק ומנוסה הן בתחום האנרגיות המתחדשות בישראל ובעולם והן בהובלת חברות ציבוריות. החברה בשליטת קרן ג'נריישן קפיטל ומוחזקת ע"י מספר גופים מוסדיים מובילים, בין היתר, כלל ביטוח, מגדל, מיטב דש והפניקס בעלת השליטה בחברה הינה בעלת ניסיון רב בתחום התשתיות, אנרגיות מתחדשות ושוק ההון. 

בבעלות החברה צבר של 23 מגה ואט פרויקטים מניבים, כ-49 מגה וואט פרויקטים בתהליכי הקמה וכ-680 מגה וואט של פרויקטים קרקעיים בפיתוח ובשלבים שונים בדרום ובצפון הארץ.

לחברה צוות מיומן, ומקצועי עם עשרות שנות ניסיון מצטבר בכל תחומי הייזום, ההקמה והתפעול של פרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות גם בישראל וגם בעולם.

החברה הציבה לעצמה יעד להיות שחקן משמעותי ומוביל בתחום האנרגיה המתחדשת.

בהתאם לאסטרטגיית החברה לפיתוח צבר משמעותי של נכסים מניבים סולאריים, החברה פועלת להאצת והרחבת היקפי פעילותה בתחום האנרגיה המתחדשת ובתחום הפוטו– וולטאי בפרט. החברה בוחנת באופן שוטף את כניסתה לאזורי פעילות ושווקים גיאוגרפיים נוספים, בארץ ובחו"ל, ולתחומים נוספים המשיקים לתחום פעילותה.

הצוות הניהולי

תום שפרן

מנכ"ל

גיא ליברמן

סמנכ"ל כספים

גל בוגין

יו"ר פעיל

מבנה אחזקות